Nonstop infolinka! 608 800 886
Objednejte se Online

Úvodní strana > Naše služby - oční operace a vyšetření > Léčba sítnice a sklivce

Léčba sítnice a sklivce

Léčíme a zejména operujeme také onemocnění a vady sítnice a sklivce. Zaměřujeme se zejména na krvácení do sklivce, zákalky sklivce, onemocnění sítnice, odchlípení sítnice a operace makulární díry.

Nebojte se svého onemocnění, pomůžeme Vám.

Objednat se

Léčba a operace všech problémů sítnice a sklivce

Všechny zákroky jsou prováděny nejmodernější technikou v lokální anestezii a představují tedy pro pacienta menší zátěž. Operační rána je totiž jen o velikosti 0,6 mm.

Zaměřujeme se i na léčbu věkem podmíněné makulární degenerace. Toto onemocnění je nejčastější příčinou praktické slepoty ve vyspělých zemích a projevuje se nejprve pokrouceným viděním a poté ztrátou centrálního zraku. Jednou z lékařských metod používaných na oční klinice OFTEX ke zlepšení stavu je aplikace anti-VEG látky.

Mezi další operace prováděné na naší oční klinice patří makulární peeling, operace makulárních děr, odchlípení sítnice a další. Všechny tyto operace provádíme v lokální anestezii nejmodernější a nejšetrnější metodou vitrektomie.

Sklivcové zákalky

Jedním z nejčastějších sklivcových problémů jsou zákalky sklivce. Pacienti vnímají poletující drobné poloprůhledné mušky, které se pomalu pohybují v oblasti centrálního vidění. Ve většině případů jde o neškodnou věc z pohledu oftalmologie, ale pacienta velmi obtěžují a stresují ho.

Na naší oční klinice se v první řadě snažíme rozrušit velké zákalky pomocí speciálního YAG laseru. Rozstřelené zákalky jsou menší a části se i vstřebají, takže dojde k omezení vlivu na vidění. Tato metoda není vždy úspěšná, ale je méně riziková. Pokud toto nepomůže, přistupujeme k operačnímu odstranění sklivce metodou vitrektomie, kdy je celý sklivec vyčištěn pomocí operačních nástrojů.

Makulární peeling

Makulární peeling je nutné provést v případech, kdy se nad místem nejostřejšího vidění utvoří blána, která zhoršuje vidění a zároveň hrozí další komplikace. Operační rankou o velikosti 0,6 mm chirurg uvolní a odstraní sklivec. Zároveň je odstraněna zadní sklivcová membrána, která díky vytvářenému tahu může znesnadňovat vstřebávání makulárního edému. Následným odstraněním (peelingem) povrchové membrány sítnice dojde ke kompletnímu uvolnění tahu. Sítnice má tak možnost se narovnat.

Operace makulární díry

Příčina vzniku makulární díry je v naprosté většině případů neznámá. Může vzniknout jako následek neodloučeného sklivce, který při svém smršťování může tahem způsobit vznik díry v makule. Operační zákrok má za cíl, díru uzavřít, napřímit pokřivené linie, čímž dochází ke zmírnění potíží i zlepšení zrakové ostrosti. Plná obnova zraku je však výjimečná. Plné obnovy zraku nemusí být dosaženo ve všech případech. Metodou vitrektomie se opět odstraní sklivec a zejména zadní membránu sklivce naléhající na sítnici. Aby se zajistilo lepší hojení je odstraněna i vrchní membrána sítnice v celém rozsahu makuly. Na závěr operace se do oka vpraví bublina plynu, která tlačí na okraje díry. Aby bublina tlačila přímo na makulu je nezbytné minimálně v následujících 7 dnech polohování "na břiše", což znamená např. vsedě v předklonu s pohledem dolů.

Operace amoce sítnice

Odchlípení sítnice můžou předcházet trhliny, které je možno ošetřit laserem. Pokud se pod trhlinu dostane tekutina, pak už dojde k odchlípení, které si vyžaduje chirurgické řešení. Operace se provádí opět metodou vitrektomie. Je tedy odstraněn sklivec a zadní sklivcová membrána. Odloučená sítnice se pak přiloží a uchytí se pomocí laserového ošetření. Sklivcový prostor se pak podle závažnosti vyplní buď plynem, nebo silikonovým olejem, který sítnici přitlačuje k zadní stěně bulbu. Po zákroku je pak nutné opět dodržovat polohu v předklonu.

Shrnutí

Na naší oční klinice OFTEX poskytujeme kompletní škálu sítnicové mikrochirurgie. Všechny zákroky jsou prováděné ambulantně a s co nejkratší čekací dobou. U akutních případů i do druhého dne.

Ceny zákroků se pohybují dle jednotlivých zákroků od 2 500 – 30 000,- Kč. Například operační odstranění sklivcových zákalků metodou vitrektomie stojí 12.000,-, cena makulárního peelingu je 15.000,-. Zákroky jsou na naší oční klinice hrazeny ze zdravotního pojištění všech zdravotních pojišťoven s výjimkou VZP (111).

Objednat se

Kam dále?

Kontakt

Telefon: 464 007 800

Mobil: +420 608 800 886

E-mail: info@oftex.cz

Ordinační hodiny

Pondělí 7:00 - 15:30
Úterý 6:45 - 15:30
Středa 7:00 - 19:30
Čtvrtek 6:30 - 15:30
Pátek 7:00 - 15:30
Sobota 7:45 - 13:00
  • Online objednávka
  • Online poradna
  • Ordinační hodiny
  • Volejte nám zdarma
  • Možnosti financování
  • Názory pacientů
  • Oční klinika na facebooku
  • E-shop oční optiky Oftex
  • Oční centra v České republice
  • Oční odborné fórum

Rychlý kontakt

Sociální sítě

Copyright

Telefon: 464 007 800

Mobil: +420 608 800 886

E-mail: info@oftex.cz

© 2011-2013 OFTEX Oční klinika - Všechna práva vyhrazena.

Ochrana osobních údajů | Ochranné známky | Podmínky užití
Prohlášení o přístupnosti | RSS exporty