Nonstop infolinka! 608 800 886
Objednejte se Online

Úvodní strana > O nás a naší oční klinice > Aktuality

Aktualityrss

Shlédněte archiv všech aktualit. Najdete zde články o dění v naší oční klinice, o akcích a bonusech a další zajímavé informace.

Odhoďte brýle na čtení - napořád

9.7.2013

Trápí vás krátkozrakost, dalekozrakost či potíže se čtením? Musíte si se svojí postupující oční vadou nebo novými trendy pořizovat nové a nové brýle či kontaktní čočky? Hledáte způsob, jak tento problém provždy vyřešit?
Máme pro vás řešení: stačí se obrátit na odborníky, kteří vás těchto potíží elegantně zbaví. Recept na váš problém má tým očních lékařů pardubické Oční kliniky OFTEX.

 

více se dozvíte na serveru iDnes

   

Syndrom počítačového vidění

6.6.2013

I lidské oko může trpět chronickou únavou. Nepodceňujte tento problém

Čas strávený před obrazovkami počítačů a tabletů během posledních let neustále narůstá. Je to zejména tím, že se zvyšuje množství informací, které musíme denně zpracovat. Doslova "zírání"“ hodiny do monitoru se stává realitou moderního životního stylu. Je to daň, kterou platíme za technologický pokrok. Máme ale vůbec ponětí, jak tuto obrovskou informační zátěž musí snášet každé lidské oko?

... celý článek najdete na serveru iDNES

   

Nepodceňujte prevenci

14.5.2013

Degenerativní onemocnění sítnice postihuje stále větší počet lidí. Jedná se o závažnou civilizační chorobu, jejíž příčina dodnes není zcela zřejmá. Lékaři mluví o vysokém krevním tlaku, srdečních chorobách, cukrovce, ale podepisuje se na ní i sluneční záření a genetické dispozice.
Civilizační choroby očí jsou léčitelné. Musíte však přijít včas.

Nepodceňujte preventivní vyšetření. Odhalí víc, než si myslíte...

Civilizačním chorobám očí lze snadno předejít pravidelnými preventivními prohlídkami očního pozadí jednou za dva roky.

 

... celý článek najdete na serveru iDNES

   

Trifokální čočka - kvalita, kterou si zasloužíte

23.4.2013

Trifokální čočka - kvalita kterou si zasloužíte.

 

Pokud nosíte brýle na dálku, na blízko nebo na čtení a neskutečně vám to otravuje život, nezoufejte. Existuje totiž elegantní způsob, jak se natrvalo zbavit jakýchkoliv brýlí a naplno si užívat aktivního života. Tím řešením jsou nejmodernější nitrooční čočky, tzv. trifokální oční čočky, které vám zaručí kvalitní zrak na všechny vzdálenosti bez brýlí do konce života.

 

celý článek na serveru IDnes

 

   

Hi Scan

18.4.2013

Novinka v ultrazvukovém vyšetření oka

Oční klinika OFTEX v rámci neustálého zvyšování kvality péče pro své klienty představila novinku – moderní ultrazvukový přístroj Hi Scan, který umožňuje detailní vyšetření oka a okolních očních struktur (např. svalů), včetně biometrické měření.

 

Co je ultrazvukové vyšetření?

Ultrazvukové vyšetření je neinvazivní a nebolestivé vyšetření, které slouží k diagnostice změn nitroočních struktur a tkání. Ultrazvuk je mechanické vlnění nad hranicí slyšitelnosti lidského ucha, které speciální ultrazvuková sonda přístroje vysílá do vyšetřované tkáně. Rychlost šíření ultrazvukových vln pak závisí na charakteru, struktuře a hustotě vyšetřované tkáně.

 

SONOHiScan

 

K čemu se používá?

Lékaři Oční kliniky OFTEX používají tento unikátní diagnostický přístroj k získání přesných informací o poloze, tvaru a velikosti poškozené nebo nemocné části oka a jeho okolí. Vyšetření navíc umožňuje získat zjistit stav sítnice v případě, když je některá část oka zcela neprůhledná, např. při šedém zákalu čočky anebo při krvácení do sklivce. Nepostradatelné je toto vyšetření také při náhle vzniklém šilhání k rychlému vyloučení patologického zbytnění očního svalu.

 

Jak vyšetření probíhá?

Před vyšetřením není nutná žádná příprava. Na zavřené oční víčko pacienta je aplikována kulička gelu. Poté již lékař přiloží na oko sondu a sleduje na monitoru ultrazvukový záznam vyšetřované oční tkáně v reálném čase. Může si navíc zvolit, kterou část oka potřebuje nasnímat a zaznamenat. Během vyšetření pacient cítí pouze pohyb sondy na kůži víčka. Samotné ultrazvukové vyšetření je pro pacienta zcela nebolestivé a po jeho absolvování nejsou potřebná žádná další omezení.

 

Shrnutí

Ultrazvukové vyšetření má v moderní diagnostice a léčbě očních chorob stále svou nezastupitelnou roli. Jeho velkou výhodou je zejména to, že je rychlé, nebolestivé a časově nenáročně. Využití špičkového ultrazvukového přístroje Hi Scan v každodenní praxi tak dál zvýší kvalitu a komfort péče o náročné klienty Oční kliniky OFTEX.

   

OCT Optovue

11.4.2013

Novinka v diagnostice závažných očních chorob

Oční klinika OFTEX se v diagnostice závažných chorob sítnice posunula na světovou úroveň. Experti kliniky mohou od března 2013 nově využívat zcela unikátní přístroj, tzv. spektrální tomograf – OCT. Jde o optický koherentní tomograf, který poskytuje mnohem detailnější zobrazení vrstev sítnice. Umožňuje tak skenování části sítnice i mimo zrakový nerv. Díky systému „EYE–Tracking" je přístroj schopen směřovat všechn snímky na naprosto stejné místo sítnice a tím přesně sledovat změny jejího stavu. Software přístroje umožňuje i analýzu tzv. gangliových buněk, která odhalí bezpříznaková časná stádia zeleného zákalu (glaukomu).

 

Co je optická tomografie?

OCT je nejmodernější vyšetřovací metoda, která umožňuje zobrazit struktury sítnice ve vysokém rozlišením řezu s přesností až 3 mikrony. Spektrální OCT/SLO je kombinací OCT tomografu a skenovacího laserového oftalmoskopu (SLO). Přístroj umožňuje zobrazovat sítnici, sklivec a další struktury očního pozadí. Počítač poté poskládá získané příčné řezy z obou zdrojů a vytvoří 3D obraz vyšetřované části oka.

 

OptoVueOCT

 

K čemu se používá?

Experti Oční kliniky OFTEX využijí tento unikátní přístroj ke sledování změn struktury sítnice v její centrální části – v tzv. žluté skvrně (makule). Nejčastější využití přístroje je u diagnózy tzv. věkem podmíněné makulární degenerace (VPMD) a při hodnocení účinnosti léčby. Zcela zásadní význam má toto vyšetření při sledování změn, způsobených zeleným zákalem. Analýza gangliových buněk zachytí glaukomové poškození ještě dříve, než je patrné na vrstvě nervových vláken. Přístroj je možné též využít na přední segment oka, například k přesnému určení hloubky rohovkového defektu, ke změření šíře komorového úhlu a také ke kalkulaci nitroočních čoček pro operaci šedého zákalu pro pacienty po laserových zákrocích na rohovkách.

 

Jak vyšetření probíhá?

Před vyšetřením není nutná žádná příprava. V 99 % případů není ani nutné oko rozkapávat. Po fixaci brady a čela na přístroji je pacient vyzván pouze ke sledování fixační značky. Poté optometrista zaostří obraz a vyzve pacienta, aby tak 2 sekundy nemrkal a nehýbal se. Dále už je naskenovaný obraz automaticky zpracováván počítačem. OCT je neinvazivní, nebolestivé a časově nenáročné vyšetření. Po jeho absolvování nejsou potřebná žádná omezení.

 

Shrnutí

OCT Optovue je unikátní diagnostický přístroj, který lékaři Oční kliniky OFTEX nabídnou zejména pacientům s onemocněním sítnice, event. těm, u nichž je podezření na sítnicové změny. Velmi užitečné je využití přístroje OCT Optovue při sledování účinnosti léčby u pacientů s glaukomem (nebo k jeho vyloučení), ke změření šíře komorového úhlu u podezření na glaukom s uzavřeným úhlem a ke kalkulaci nitroočních čoček pro operaci šedého zákalu pro pacienty po laserových zákrocích na rohovkách.

   

ČRo PCE - Rozhlasová apatyka

4.2.2013

Další díl rozhlasové apatyky s  MUDr. Vladimírem Kordou.

Číst dále: ČRo PCE - Rozhlasová apatyka

   

Na hlavní pracovní poměr do svého týmu

9.11.2012

Hledáme recepční – koordinátorku a všeobecnou sestru.  

Číst dále: Na hlavní pracovní poměr do svého týmu

   

Udělení Akreditace II. stupně

6.10.2012

Oční klinice OFTEX byla Ministerstvem zdravotnictví udělena akreditace II. stupně a získala tak oprávnění k uskutečňování vzdělávacího programu v oftalmologii.

Číst dále: Udělení Akreditace II. stupně

   

ČRo PCE - Rozhlasová apatyka

25.9.2012

Další díl rozhlasové apatyky s  MUDr. Vladimírem Kordou.

Číst dále: ČRo PCE - Rozhlasová apatyka

   

Úspěšná operace 102letého pacienta

3.5.2012

Pan Peřík Čeněk ve věku 102 let v naší oční klinice OFTEX úspěšně podstoupil operaci onemocnění očního pozadí.

102-lety-pacient-maly

   

Oční klinika v Soukromých dramatech TV Prima

25.4.2012

Naše oční klinika se stala jedním z hlavních aktérů pořadu TV Prima Soukromá dramata.

Tento pořad přinesl v minulosti reportáž o slepém manželském páru, jenž s vypětím všech sil pečuje o dvě zdravé děti. Ohlas na tuto reportáž byl obrovský a mezi přispěvateli se objevila i naše klinika, jenž projevila zájem pomoci. Existuje tu totiž možnost, že by se u paní mohlo podařit alespoň o trochu zrak zlepšit. Po dlouhém rozmýšlení tak míří na kliniku, kde se pouštíme do náročné operace. Je to sice pouhý začátek, ale každý pohled do tváře dítěte se počítá.

   

Unikátní refrakční operace

24.4.2012

Oční klinika OFTEX v Pardubicích jako jedna z prvních v České republice provedla dne 24.4. 2012 refrakční operaci pomocí trifokální nitrooční čočky. Na rozdíl od dosud používaných multifokálních nitroočních čoček je TRIFOKÁLNÍ čočka firmy ZEISS schopna zajistit vidění do blízka, dálky a díky svým vlastnostem i na tzv. " třetí vzdálenost", která je využívána zejména pro vidění na PC, což do současné doby nebylo možné. Tato unikátní čočka je doporučována všem náročným klientům, zejména těm, kteří PC potřebují ke své každodenní práci.

   

Nyní nám můžete telefonovat zcela zdarma

11.4.2012

Nyní nám můžete telefonovat kdykoli a zcela zdarma. Řešit tak můžete okamžitě se zkušeným očním lékařem cokoli co se týká vašeho zraku, oční kliniky či zákroků jako jsou laserové oční operace apod.

Stačí k tomu jediné. Postupujte podle návodu na této stránce.

   

Multifokální nitrooční čočky PRELEX v naší klinice!

20.3.2012

Nejoptimálnější řešení vidění po 40. roce

Implantace nitrooční multifokální čočky je celosvětově považována za kvalitní a preferované řešení pro odstranění brýlí do blízka i dálky ve věku nad 40 let nebo při operaci šedého zákalu (katarakty).

Laserová operace očí je dnes již běžně prováděným zákrokem při odstraňování dioptrií a je velmi žádaná. Stále více klientů ve věku 40 let a výše se na nás obrací s prosbou o vidění bez brýlí. U těchto klientů je nutno počítat s potřebou brýlí i na blízko (u někoho dříve, u jiného později). Pro tyto klienty není laserová korekce oční vady vhodným řešením. Naopak právě implantace multifokální nitrooční čočky (metoda PRELEX) zajistí výborný zrak na obě vzdálenosti současně a na stálo.

Při představě nitrooční operace má mnoho klientů obavy a proto takovou operaci mohou odmítnout. Ale z našich i celosvětových zkušeností vyplývá, že k obavám není důvod. Tato operace je velmi podobná jedné z vůbec nejčastějších očních operací – odstranění šedého zákalu. Multifokální nitrooční čočka nahradí Vaši čočku, která již postrádá schopnost zaostřovat a jejíž dioptrická hodnota se naměří tak, aby po operaci úplně odstranila všechny Vaše korekční vady.

Odstranění jakýchkoliv dioptrií - jedna z největších výhod metody PRELEX

Řešení vidění pomocí nitrooční multifokální čočky je opravdu pro každého. Přestože cena zákroku může zpočátku vypadat jako vysoká, tak v relativně krátkém časovém úseku přinese úsporu v podobě ušetření 2-3 kvalitních multifokálních brýlí. Další zásadní výhodou oproti brýlím je pak plnohodnotné zorné pole, které žádné brýle nemohou poskytnout.

Zlepšení vidění je patrné hned druhý den po zákroku. Omezení v podobě pracovní neschopnosti nemusí být delší než 2-5 dní v závislosti na vykonávané činnosti. Díky minimální rance při implantaci, není po této době na Vašich očích patrné, že jste podstupovali jakoukoliv operaci. Zákrok je díky anestetickým kapkám naprosto bezbolestný a žádné bolesti spojené se zákrokem nejsou ani po operaci.

PRELEX není hrazen z veřejného zdravotního pojištění, ale při onemocnění šedým zákalem se tato operace dá odečíst z původní ceny.

Cena zákroku závisí na počtu naměřených dioptrií v očích, běžná refrakční vada 28 000,- Kč, vada spojená s vysokými cylindry 38 000,- Kč, kdy je čočka vyráběná přímo na míru klientovi.

   

Oční klinika OFTEX v MF Dnes

14.3.2012

MF Dnes uveřejnila článek o naší oční klinice OFTEX s názvem Manžel má lepší zrak i díky MFD.

clanek-forum-ctenaru-nahled

Najedete jej v sekci O nás, Oční klinika OFTEX v médiích pod názvem MF Dnes: Manžel má lepší zrak.

   

MUDr. Vladimír Korda získal ocenění TOP LÉKAŘ

17.2.2012

MUDr. Vladimír Korda získal ocenění TOP LÉKAŘ na webu Plastická-chirurgie.info.

   

Prohlédněte si nové prostory na klinice

20.1.2012

Nové prostory naší kliniky nám umožní navýšit kapacitu ambulancí a počet odoperovaných pacientů. Jste srdečně zváni.

pce-recepce-maly

   

Nový přístroj HRT na klinice

2.1.2012

Nově poskytujeme další vyšetřovací metodu k diagnostice a sledování změn na zrakovém nervu. Velmi prospěšné je zejména u pacientů s hraničním nálezem zeleného zákalu a pro obtížně kompenzované glaukomatiky, protože umožňuje porovnávání degenerativních změn v čase.

hrt-maly

   

Nabízíme novou službu - Injekční lipolýzu

19.12.2011

Naše oční klinika OFTEX nabízí novou službu - Inječkní lypolýzu!

Trápí Vás dvojitá brada nebo „syslíky“ pod tvářemi? Pak máme řešení právě pro Vás!

Injekční lipolýza je jednou z nových neoperačních metod, která zbavuje tělo nadbytečného tuku a celulitidy. Lze ji označit za neinvazivní liposukci. Je nutné si uvědomit, že se nejedná o metodu k redukci váhy. Je to metoda ke změně kontur těla, v partiích, kde vás trápí menší až střední množství usazeného tuku. Na rozdíl od liposukce, což je operační metoda k odstranění většího množství tuku, lze tento zákrok provádět ambulantně, bez anestezie.

Najdete je v sekci Naše služby pod názvem Injekční lipolýza.

   

Strana 1 z 2

  • Online objednávka
  • Online poradna
  • Ordinační hodiny
  • Volejte nám zdarma
  • Možnosti financování
  • Názory pacientů
  • Oční klinika na facebooku
  • E-shop oční optiky Oftex
  • Oční centra v České republice
  • Oční odborné fórum

Rychlý kontakt

Sociální sítě

Copyright

Telefon: 464 007 800

Mobil: +420 608 800 886

E-mail: info@oftex.cz

© 2011-2013 OFTEX Oční klinika - Všechna práva vyhrazena.

Ochrana osobních údajů | Ochranné známky | Podmínky užití
Prohlášení o přístupnosti | RSS exporty